دوشنبه 06 بهمن 1393  | English

Minimize
اطلاعات مرکز

مسوول: سید رضا رضوی

جنسیت و گروه سنی پذیرش: برادران، خواهران (کودکان)

زبان: انگلیسی

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30 تا 20 و پنج شنبه ها از ساعت 8:30 تا 13:30

  شماره حساب: بانک ملی 100587210003

تلفن: 44659096، 44662648

فکس: 44662648

آدرس:  شهرک اکباتان، فاز یک، خیابان شهید نفیسی، جنب شرکت هواپیمایی آتا، کوچه حسینی، شماره 8

ایمیل: ekbatan@ili.ir

توضیحات: جهت رزرو، ارائه پیشنهادات و انتقادات و ارسال پیام های فوری به شماره 10002144659096 پیامک بفرستید.

Minimize
جستجو
Minimize
آمار وبلاگ
Minimize

مسابقه‌ی داستان نویسی "انقلاب اسلامی ایران"

مسابقه‌ی داستان نویسی "انقلاب اسلامی ایران"

مسابقه‌ی داستان نویسی "انقلاب اسلامی ایران"

کانون زبان ایران همزمان با فرارسیدن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به منظور گرامی داشت دهه‌ی مبارک فجر، مسابقه داستان نویسی به زبان انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسه و عربی با موضوع "انقلاب اسلامی ایران" ویژه زبان آموزان کانون زبان ایران برگزار می نماید.

به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران، زبان آموزان علاقه مند به شرکت در این مسابقه لازم است در گروه سنی کودکان داستانی با 100 تا 350 کلمه، در گروه سنی نوجوانان داستانی با 300 تا 500 کلمه و در گروه سنی بزرگسالان داستانی با 500 تا 1500 کلمه به یکی از زبان های ذکر شده، نوشته و سپس آن را به ایمیل روابط عمومی کانون زبان به آدرس ilipr@chmail.ir ارسال نمایند.

گفتنی است، ارسال نام و نام خانوادگی، شماره زبان آموزی و مرکز آموزشی محل تحصیل الزامی است و داستان هایی که فاقد این اطلاعات باشند مورد بررسی و داوری قرار نمی گیرند.

زمان آغاز مسابقه 12 بهمن و مهلت ارسال آثار تا 22 بهمن ماه است و به بهترین آثار ارسالی از نظر محتوا، خلاقیت و ایده پردازی و ساختار ادبی مناسب به قید قرعه جوایزی اهدا می گردد.

اطلاعیه جلسه مشاوره اولياء (جلسه 11) ترم زمستان 93

اطلاعیه جلسه مشاوره اولياء (جلسه 11)

ترم زمستان 93

 

روز كلاس

روز و تاريخ

ساعت و مكان جلسه

شنبه چهارشنبه

چهارشنبه 8 بهمن

كلاس نوآموز

يكشنبه سه شنبه

یکشنبه 12 بهمن

كلاس نوآموز

دوشنبه پنجشنبه

پنجشنبه 9 بهمن

كلاس نوآموز


 

 

 

 

توصيه هاي مهم :

* لطفا راس ساعت شروع كلاس نوآموز، با همراه داشتن دفتر تمرین منزل وی در مركز حضور داشته  و از تعجیل در رفتن خودداری نمایید!

* از آوردن نوآموز و يا كودك ديگر در اين جلسه ، جدا خودداري نماييد .

* در اين جلسه ، علاوه بر توزيع كارنامه 10 جلسه اول ترم رمستان 93 و ارائه توضيحات مدرس کلاس ، به سئوالات شما در زمینه مسائل آموزشی و رفتاری نوآموز نیز پاسخ داده خواهد شد .

* عدم حضور و یا تعجیل در خروج  از اين جلسه ( به استثنای اولیاء دارای بیش از یک نوآموز همزمان ) ، يك غيبت براي نوآموز محسوب و مسئوليت آگاهي و پيگيري مطالب ارائه شده بر عهده اولياء غايب خواهد بود!

*فرم های ثبت نام ترم بهار 94 در این جلسه و یا متعاقب آن توزیع خواهد شد. مسئوليت پیگیری و اقدامات لازم ، طبق زمانبندی مربوط بر عهده ی اولياء غايب خواهد بود!

*اطلاع رسانی درباره نحوه انتقال نوآموزان کلاس چهارم ابتدایی به دوره نوجوانان در ترم تابستان 94 نیز در این جلسه توزیع خواهد شد . مسئولیت پیگیری و اقدامات لازم در این زمینه هم برعهده ی اولیاء غایب خواهد بود .

* نمایشگاه دفترچه های تمرین منزل برگزیده ترم پاییز 93 نوآموزان تلاشگر نیز در ایام فوق برگزار خواهد شد . توصیه می شود اولیاء محترم ، این نوآموزان را به نحو مقتضی مورد تشویق قرار دهند !

* چنانچه در رابطه با نحوه ی برگزاري جلسه مشاوره اولياء توسط مدرس کلاس و یا مسئولین بخش اداری نظر، پيشنهاد و يا انتقاد خاصي وجود دارد ، لطفا ، مراتب را در اولین فرصت بصورت حضوری ، كتبي، شفاهي و یا از طریق شماره پیامک و یا ایمیل زیر به مديریت مرکز  اطلاع داده و ما را در ارائه خدمات فرهنگی،آموزشی و اجرایی هر چه بهتر و بیشترکمک و یاری رسانید.

باتشکر و به امید دیدارتان !

 

شماره پیامک : 10002144659096

آدرس ایمیل : ekbatan@ili.ir   

روز و تاریخ شروع و پایان کلاس های ترم زمستان 93

روز و تاریخ شروع و پایان کلاس های ترم زمستان 93

روز کلاس

شروع ترم

پایان ترم

 شنبه - چهارشنبه

چهارشنبه 93/10/03

شنبه     93/12/16

یکشنبه- سه شنبه

یکشنبه    93/10/07

یکشنبه  93/12/17

دوشنبه - پنجشنبه

پنجشنبه   93/10/04

دوشنبه  93/12/18

بخشنامه کانون زبان در مورد تعطیلات پیش بینی نشده

بخشنامه کانون زبان ایران در مورد تعطیلات پیش بینی نشده

 

    به گزارش روابط عمومی کانون زبان ایران،بنا به بخشنامه جدیدی که ازسوی کانون زبان صادر گردیده است، هرگاه ادارات دولتی از سوی دولت و یا استانداری ها تعطیل اعلام گردید، مراکز کانون زبان ایران نیز تعطیل خواهند بود و در غیر این صورت کلاس های کانون زبان دایر می باشند و زبان آموزان درصورت تمایل می توانند از غیبت های مجاز خود استفاده نمایند.

   بنابراین تعطیلی مدارس و یا موارد دیگر اضافه بر تقویم آموزشی کانون زبان منجر به تعطیلی مراکز کانون زبان ایران نخواهد شد .

ساختار نظام آموزشی کانون زبان ایران

ساختار نظام آموزشی کانون زبان ايران (ILI )

دوره های کودکان / نوجوانان / بزرگسالان

با تاکيد بر نحوه انتقال به دوره های بالاتر

 

دوره بزرگسالان

 

 نحوه

انتقال

 

دوره نوجوانان

 

نحوه

انتقال

 

دوره کودکان

                          سوم راهنمایی (قدیم) به بالا

14 سال به بالا 

مراکز آموزشی بزرگسالان غرب تهران :

مرکز مشکوه ( دختر

مرکز صادقیه ( پسر )

مرکز گلستان ( دختر )

مرکز همت غرب ( دختر )

پنجم الی پایان دوم راهنمایی (قدیم)

11 الی 13 سال

مراکز آموزشی نوجوانان غرب تهران (براساس سابقه فعالیت ): 

مرکز نور (دخترپسر)

مرکز فردوس(پسر)

مرکز گلستان(دختر)

مرکز شهرک قدس   (دختر پسر)

مرکز صدرا(دخترپسر ) 

 

            دوم الی پایان چهارم ابتدایی 

8 الی 10 سال
 

 

Basic 1

28

 

 

 

 

از طريق جدول انطباق

نمونه:

از رديف 27 به32

ودرصورت لزوم از طریق آزمون

تعیین سطح

Magic Time

15

 

 

 

 

ازطريق:

برگزاری

آزمون تعيين سطح بصورت کتبی و شفاهی

Primer1

1

Basic 2

29

Run1

16

Primer2

2

Basic 3

30

Run2

17

Step1

3

Elementary1

31

Run3

18

Step2

4

Elementary2

32

Run4

19

Step3

5

Elementary3

33

Race1

20

Step4

6

Pre-Intermediate1

34

Race2

21

Move1

7

Pre-Intermediate2

35

Race3

22

Move2

8

Pre-Intermediate3

36

Race4

23

Move3

9

Intermediate1

37

Reach1

24

Move4

10

Intermediate2

38

Reach2

25

Jump1

11

Intermediate3

39

Reach3

26

Jump2

12

High Intermediate1

40

Reach4

27

Jump3

13

High Intermediate2

41

 

Jump4

14

High Intermediate3

42

 

Advance 1

43

Advance 2

44

Advance 3

45

شرابط سنی کودکان و آموزش زبان دوم

از چه سالی باید آموزش زبان به کودکان را شروع کرد؟

بسیاری از کار‌شناسان بر این باورند هرچه زبان دوم در سنین پایین‌تری به کودک آموزش داده شود احتمال این‌که کودک در سال‌های بعد در یادگیری این زبان موفق‌تر باشد، بیشتر است. در سال ۱۹۹۶ یک مقاله در روزنامه نیوزویک منتشر شد که نتایج یک تحقیق را بررسی می‌کرد. بر اساس این تحقیق، کودکی که بعد از 10 سالگی شروع به آموختن زبان دوم کند با احتمال کمتری ممکن است بتواند بعدها این زبان را مانند کسانی که آن زبان، زبان مادری‌شان است، صحبت کند . نتایج این تحقیق توسط زبان‌شناسان زیادی تایید شده است و به دنبال این تحقیق، تحقیقات بسیار دیگری هم انجام شد که بر همین موضوع تاکید داشت .

بررسی‌های بیشتر در مورد یادگیری زبان در سنین پایین نشان داد کودک نه تنها با یادگیری زبان، برخورد اجتماعی‌اش تقویت می‌شود و در ارتباط با دیگر بچه‌ها موفق‌تر عمل می‌کند، بلکه این مسئله می‌تواند باعث پیشرفت عملکرد کلی کودک در بقیه دروس در مدرسه نیز بشود. در تحقیقی روی بچه‌های مدارس یکی از کشورهای غیرانگلیسی زبان، کودکانی که بیش از ۴ سال به یادگیری زبان دوم(اغلب زبان انگلیسی (پرداخته بودند نسبت به بچه‌هایی که زمان کمتری آن زبان را آموزش ديده بودند یا اصلا زبان دومی را یاد نگرفته بودند، در امتحان جامع و تست‌های مورد نظر تحقیق نتایج بهتری کسب کردند. طبق این تحقیق بچه‌هایی که زبان دوم یاد گرفته بودند حتی از بچه‌هایی که به یادگیری ریاضی پرداخته بودند هم موفق‌تر عمل کرده بودند.

 نتایج بررسی‌های متخصصان آموزش کودک نشان داده است کودکانی که زبان دوم می‌آموزند در حل مسائل پیچیده خلاقيت و تبحر بیشتری دارند. بررسی‌های بروک لمبرت و تاکر، در سال ۱۹۷۴ نشان داده است بچه‌هایی که توانایی یاد گرفتن بیش از یک زبان را دارند هوش بالاتری دارند. لمبرت این‌طور استدلال می‌کند که شاید یادگیری زبان دوم و زبان‌های بیشتر باعث پیشرفت توانایی ذهنی و قوه درک فرد شده است .

زبان دوم ، از چه سنی؟

کار‌شناسان آموزش کودک و زبان‌شناسان معتقدند کودکانی که قبل از دوره نوجوانی به یادگیری زبان دوم بپردازند بهتر می‌توانند در زمینه تلفظ کلمات به طور صحیح و نزدیک به صاحبان اصلی زبان عمل کنند. زبان‌شناسان این موضوع را به تغییرات فیزیولوژیکی مربوط می‌دانند که در مغز کودکان در سنین نوجوانی رخ می‌دهد. تفاوت هجا‌ها و آوا‌ها در زبان‌های مختلف که باعث تفاوت لهجه‌ها می‌شود در کودکانی که زبان را قبل از شکل‌گیری بخش‌های مربوطه در مغز یاد گرفته‌اند کمتر به چشم می‌آید. به همین دليل بهترین سن آموزش زبان به کودک، قبل از 10 سالگی و زمانی است که کودک هنوز در زبان مادری خود هم پیشرفت چندانی نداشته است. البته این مسئله به هیچ وجه كودك را از یادگیری زبان مادری بازنمي‌دارد بلکه به پیشرفت آن هم کمک خواهد کرد.

 بعضی از والدین نگران این نکته هستند که یاد دادن زبان دوم در سنین کم ممکن است باعث شود کودک زبان مادری خود را فراموش کند یا این‌که در یادگیری زبان مادری و ادبیات آن دچار مشکل شود. در حالی‌که زبان‌شناسان خلاف این باور را دارند . آن‌ها معتقدند یادگیری زبان دوم به دليل به کارگیری ذهن کودک در استفاده از ترجمه‌ها و معانی کلمات و ساختار جملات می‌تواند باعث شود زبان مادری خود را هم بار دیگر بیاموزد و آن را در کنار زبان دوم یاد بگیرد. توجه کودک به یک زبان جدید می‌تواند باعث توجه او به ساختارهای زبان و جمله‌بندی‌ها شود . چیزی که ممکن بود تا آن زمان به آن چندان توجهی نشان داده نشود.

نقش والدین در آموزش زبان

آموزش زبان باید توسط یک متخصص و بر اساس سیستم مناسب باشد. ساعات و جلسات آموزش زبان دوم و نحوه به کارگیری آن کاملا حساب شده است به همین دلیل والدین نا‌آشنا به این امر ممکن است نتوانند مربی‌های خوبی برای آموزش زبان به کودک‌شان باشند. اما آن‌ها می‌توانند با تشویق کودک به یادگیری و حمایت از او، علاقه کودک را به فراگیری زبان و فرهنگ دیگر بیشتر کنند.

 به کودک‌تان نشان بدهید توانایی او در صحبت کردن به زبان دیگر، برای‌تان ارزشمند است و با او همراهی کنید. سعی کنید کودک‌تان را به جشن‌ها یا مراسمی که در مورد فرهنگ‌ها و زبان‌های دیگر است ببرید یا با مشورت معلمش، کتاب‌ها و فیلم‌هایی به زبانی که در حال یادگیری است در اختیارش قرار دهید. اگر خودتان هم به آن زبان آشنایید، برایش به آن زبان کتاب بخوانید اما سعی کنید کلمات را به صورت صحیح تلفظ کنید.

شیوه آموزش و انجام تکالیف منزل

اولیاء محترم

چنانچه تا قبل از برگزاری جلسه ملاقات اولیاء و مدرسان در رابطه با شیوه آموزش و یا نحوه انجام تکالیف فرزندتان در منزل سوال ویا ابهام خاصی وجود دارد، لطفا در اولین فرصت  مراتب را طی یادداشتی از طریق دفترچه نوآموز به اطلاع مدرس کلاس رسانده و منتظر پاسخ ایشان بمانید.

در مورد شیوه ی آموزش سطوح Primer 1,2  قبلا مطلبی تهیه شده که در تابلو اعلانات مرکز نصب و قابل مطالعه است .

بررسی وضعیت آموزشی و رفتاری نوآموزان

بررسی و ضعیت آموزشی و رفتاری نوآموزان

طبق روال ترم های گذشته ، وضعیت آموزشی و رفتاری نوآموزان هر 6 جلسه یکبار از طریق فرم های خاصی که نمونه آن در تابلو اعلانات مرکز نصب شده از مدرسان مرکز اخذ و موارد خاص براساس نظر و توصیه مدرس کلاس توسط دفتر پیگیری خواهد شد .این گونه پیگیری ها شامل اطلاع رسانی و یا دعوت از اولیاء  جهت مراجعه حضوری به منظور بررسی مسائل نوآموز وهماهنگی های لازم برای حل آن می باشد.

 

نظرخواهي و همراهي

همراهان گرامي !

از آنجايي كه در حال حاضر از نظر فني امكان دريافت نظرات شما از اين طريق ميسر نمي باشد،ضمن كسب پوزش،لطفا نظرات و پيشنهادهاو سئوالات خود را به پيامك 10002144659096 ارسال و منتظر دريافت پاسخ آن در اولين فرصت ممكن باشيد !با سپاس!

خوش آمدید !

به نام حضرت دوست

 

به وبلاگ گروه آموزشی اکباتان خوش آمدید !

    خوشحالیم ازاین که توفیق ارتباط بیشتربا شماعزیزان فراهم گردید وامیدواریم این فضا و محتوای آن زمینه اطلاع رسانی بیشتر و وسیعتر مرکزآموزشی اکباتان را فراهم نماید .

   درگروه آموزشی اکباتان ، همواره" کودک محوری" به عنوان یک اصل اساسی در ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی آن مورد توجه بوده است ! گروهی که مدرسان تلاشگر آن با استفاده از هنر و فن معلمی شان بتدریج نوآموزان را با زبان دوم آشنامی سازند وکارکنان دلسوزی که با متانت و دقت و حسن برخوردشان به پشتیبانی امورآموزشی مشغولند . همینجا ضروری است از حضور صمیمی  و همکاری مسئولانه ی تک تک آنها تشکر و قدردانی کنیم!

    در کنارمجموعه فوق، حتما باید از اولیاءنوآموزان عزیزهم یاد کنیم وبه آنها هم خدا قوت بگوییم که با تشخیص به موقع این نیاز آموزشی ونقش شرایط سنی در فرایند زبان آموزی، فرزندانشان را ازدوره کودکان به فراگیری زبان دوم تشویق و ترغیب نموده اند ودرطول این دوره آموزشی حدودا 3 ساله ،با وقت گذاری وهزینه کردن و پیگیری مسائل آموزشی وثبت نام و رفت و آمد وانتظارهای1/5 ساعته هر جلسه و.. به این مهم جامه عمل پوشانده اند و بالاخره نوآموزان عزیزی که باحضورگرم و انرژی بخششان ، به فضای مرکز روحیه می دهند و به فعالیت های آن معنی ومفهوم  می بخشند .

    گذرایام و مشاهده هرروزه این مناظرواتفاقات والبته انتظارات یادآورامانت ومسئولیتی بس خطیراست که امیدواریم با لطف خداوند بزرگ و یاری همکاران و خانواده های محترم به نحو شایسته واثربخشی ادا گردد !

++++++++++++++++++

  چنانچه در مورد فعالیتهای مرکز اکباتان از جنبه آموزشی و اجرایی سئوال ، ابهام ، نظر، انتقاد و یا پیشنهاد خاصی دارید ، از طریق پیامک 10002144659096 با ما در میان گذارید. پس از انجام بررسی های لازم ، پاسخ شما در اولین فرصت ممکن خدمتتان ارسال خواهد شد . 

  علاوه بر آن ، شما می توانید از طریق پیامک فوق ، ضمن ارسال نام و فامیل و پایه کلاس مدرسه فرزندتان ، نامش را در لیست رزرو مرکز اکباتان ثبت و کد دریافت نمایید !